Okulary korekcyjne są przyrządem optycznym, który znosi lub zmniejsza skutki wrodzonej lub nabytej wady wzroku, takiej jak dalekowzroczność (hyperopia), krótkowzroczność (myopia), astygmatyzm (niezborność), czy starczowzroczność (prezbiopia). Poniżej zamiesczamy szczegółowe informacje dotyczące wymienionych wad wzroku.

Krótkowzroczność (myopia) - jest najczęściej spotykaną wadą refrakcyjną oka ludzkiego. Obraz powstający na siatkówce jest  zamazany, a wrażenie wzrokowe krótkowidza jest nieostre. Żeby dobrze zobaczyć przedmiot, krótkowidz przysuwa przedmiot bliżej oczu. Krótkowidz źle widzi na duże odległości, dobrze natomiast widzi z bliska. W celu poprawy ostrości widzenia krótkowidza stosuje się szkła korekcyjne minusowe.

Dalekowzroczność (hyperopia) - jest drugą obok krótkowzroczności najczęściej spotykaną wadą refrakcyjną oka ludzkiego. Jest wadą, która wzrasta z wiekiem (starczowzroczność, prezbiopia) wskutek postępującego osłabienia aparatu nastawczego oka, w wyniku zmniejszenia sprawności mięśnia rzęskowego i elastyczności soczewki. W celu poprawy ostrości widzenia dalekowidza stosuje się szkła korekcyjne dodatnie.

Astygmatyzm (niezborność) - wada najczęściej spowodowana niesferycznym kształtem centralnego obszaru rogówki, przez co dla różnych południków gałki ocznej skupienie promieni świetlnych następuje w różnej odległości od siatkówki. Często występuje z nadwzrocznością lub krótkowzrocznością. Niezborność można korygować soczewkami cylindrycznymi.

Starczowzroczność (prezbiopia) - występuje zwykle u osób po 40 roku życia i wiąże się z utratą elastyczności soczewki w gałce ocznej, a tym samym ze spadkiem amplitudy akomodacji. Przedmioty położone blisko są postrzegane jako nieostre.


Pierwszym krokiem przy wyborze okularów jest dokładne określenie celu, do jakiego są one potrzebne. Czy będą używane do jazdy samochodem, czy do czytania? Czy jest potrzebna korekcja wzroku, w celu dobrego widzenia w dali czy w bliży, czy może jednego i drugiego i w związku z tym potrzebne są soczewki umożliwiające dobre widzenie na każdą odległość i we wszystkich kierunkach? 

W zależności od Państwa potrzeb można dopasować odpowiednią konstrukcję. Oferowane przez nas najwyższej jakości produkty, w połączeniu ze wskazaniem lekarza okulisty oznaczają, że niezależnie od problemu, mają Państwo gwarancję najlepszego wyboru.

Okulary jednoogniskowe: każda soczewka pozwala na korygowanie wzroku, w celu dobrego widzenia widzenia do dali lub do bliży.

Okulary wysokoindeksowe: dzięki swoim parametrom są bardziej płaskie oraz zauważalnie cieńsze i lżejsze od soczewek wykonanych ze standardowego materiału optycznego. Wśród użytkowników okularów soczewki te cieszą się coraz większą popularnością.  Zamontowanie w oprawach soczewek wysokoindeksowych zdecydowanie zwiększa estetykę okularów. Soczewki tego typu szczególnie polecane są osobom z dużą wadą wzroku, ponieważ dla dużej mocy różnice w grubościach i wadze soczewek są największe. Soczewki wysokoindeksowe polecane są osobom ceniącym wygodę, nowoczesne rozwiązania oraz przywiązującym dużą wagę do wyglądu okularów.

Okulary do bliży i odległości pośrednich: zadaniem soczewek jest korekcja wzroku, w celu dobrego widzenia w bliży i odległościach pośrednich, pomiędzy dalą i bliżą. Idealnie nadają się do czytania, pracy przy komputerze lub w biurze.

Okulary progresywne: łączą w sobie wszystkie typy korekcji, stanowiąc rozwiązanie typu "wszystko w jednym". Rezultatem jest doskonała korekcja wzroku, umożliwiająca widzenie na każdą odległość i w każdym kierunku, bez konieczności zmiany okularów. 

Okulary dwuogniskowe: posiadają dwa, wyraźnie widoczne segmenty. Górny segment zapewnia prawidłowe widzenie w dali, a dolny, mniejszy segment, widzenie w bliży. Brak widzenia na odległości pośrednie.

Okulary do komputera: praca przed monitorem jest dużym obciążeniem dla oczu i już lekkie, przejściowe pogorszenie ostrości widzenia, występujące często przed ekranem monitora, może powodować dolegliwości wzroku, takie jak: drganie oczu, rozmycie krawędzi widzianych liter, pieczenie czy ucisk w oczach, bóle głowy. W tym kontekście szczególnego znaczenia nabiera zapewnienie optymalnych warunków pracy dla oczu i ich ochrona za pomocą odpowiednich soczewek okularowych. Bardzo ważne jest także regularne badanie wzroku przez specjalistę, ponieważ nieskorygowane, nawet niewielkie, wady wzroku mogą powodować w/w dolegliwości.

Powłoki antyrefleksyjne są uszlachetnieniem stosowanym w celu wyeliminowania rozproszonych odbić światła na powierzchni soczewek, co wpływa na zwiększenie ilości światła przechodzącego przez soczewkę i zwiększenie kontrastu widzenia.

Każdy rodzaj okularów może być również wykonany w wersji przeciwsłonecznej!

Wykorzystano materiały Essilor, Hoya, Jeleniogórskich Zakładów Optycznych.

 
W ofercie wszystkie typy dostępnych na polskim rynku soczewek kontaktowych
a także środki do czyszczenia, codziennej pielęgnacji oraz akcesoria dla właściwego przechowywania soczewek...
czytaj więcej
Do wyboru ponad tysiąc opraw okularowych od klasycznych przez eleganckie po awangardowe. W standardzie najlepsze soczewki okularowe japońskiej firmy Hoya, ponadto soczewki okularowe...
czytaj więcej
Oferujemy atestowane markowe okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne, gradalnie barwione i fotochromowe, istnieje możliwość montażu ciemnych soczewek korekcyjnych
w typowych okularach...
czytaj więcej